Пептиди в косметиці. Користь та призначення для обличчя

Пептиди - це короткі послідовності амінокислот, які входять до складу білків. Вони використовуються в косметиці, особливо в засобах для догляду за обличчям, таких як креми, маски, сироватки і бустери.

Пептиди є будівельним матеріалом для організму і беруть участь у регулюванні фізіологічних процесів. Наприклад, пептиди стимулюють шкіру виробляти колаген, еластин і гіалуронову кислоту.

Організм виробляє необхідні пептиди самостійно, але з віком (приблизно від 25-30 років) цей процес сповільнюється. Тому для "заохочення" шкіри реалізовувати потрібну програму (виробляти необхідні білки для еластичності, запускати процеси регенерації, підвищувати місцевий імунітет, розслабляти м'язи), використовується косметика з відповідними типами пептидів.

Натуральні та синтетичні пептиди

Натуральні пептиди використовуються в косметичній індустрії вже понад п'ятьдесят років. До них належать гідролізати, що утворюються внаслідок хімічної реакції гідролізу між водою і білками рослинного і тваринного походження. Ви, напевно, зустрічали гідролізовані протеїни рису, шовку, пшениці та інші в складі косметики для шкіри та волосся. Такі пептиди пригнічують еластазу - фермент, який руйнує еластин, тому сприяють збереженню еластичності та гладкості шкіри. Синтетичні пептиди збираються в лабораторіях, вони можуть розв'язувати широкий спектр косметологічних завдань, починаючи з боротьби зі старінням і закінчуючи корекцією гіперпігментації, лікуванням запалень.

Пептиди у косметології

У косметології використовуються різні типи пептидів з різними функціями. Деякі з них - ремоделюючі пептиди, які відновлюють процеси виробництва компонентів позаклітинного матриксу (гіалуронової кислоти, колагену, еластину) і поліпшують мікрорельєф шкіри. Інші - зміцнюючі пептиди, які посилюють природні захисні властивості шкіри і допомагають їй протистояти стресовим факторам. Існують також антибактеріальні пептиди, які підвищують стійкість шкіри до негативного впливу різних мікробів, міорелаксанти, які переривають передачу сигналу від нерва до м'язу, подібно до ефекту ботоксу, імуномодулюючі пептиди, які відновлюють "правильний" імунітет шкіри, а також пептиди, що стимулюють мікроциркуляцію і лімфоток, зменшують набряклість і покращують стан стінок судин.

Зрозуміло, що пептиди в косметиці мають різноманітні функції. Виробники постійно вивчають, вдосконалюють і розробляють нові пептиди. На сьогоднішній день їх налічується близько 600.

Правильне застосування пептидів

Щоб правильно використовувати пептиди у догляді за шкірою, важливо враховувати кілька факторів. По-перше, вибір відповідного продукту з пептидами відіграє важливу роль. Рекомендується звернути увагу на косметичні засоби, які містять пептиди, що відповідають вашим конкретним потребам та цілям.

Для того, щоб пептиди змогли надати свою позитивну дію, вони повинні проникнути в глибокі шари шкіри. Тому регулярне відлущування ороговілих клітин за допомогою пілінгів є важливим кроком. Це допоможе підготувати шкіру, забезпечуючи найкраще проникнення пептидів. Крім того, основний догляд за шкірою у поєднанні з пептидними продуктами є необхідним, щоб досягти максимальної ефективності.

Також варто враховувати, деякі пептиди можуть руйнуватися при взаємодії з кислотами чи ретинолом. Тому важливо дотримуватись рекомендацій виробника щодо застосування продуктів з пептидами та не змішувати їх з іншими активними інгредієнтами без відповідної вказівки.

Загалом для досягнення найкращих результатів з пептидами рекомендується:

- Вибрати косметичний продукт із пептидами, що відповідає вашим потребам.
- Підготувати шкіру шляхом регулярного відлущування ороговілих клітин за допомогою пілінгів.
- Використовувати базовий догляд у поєднанні із пептидними продуктами.
- Дотримуватись рекомендацій виробника щодо застосування пептидних продуктів і не змішувати їх з кислотами або ретинолом без необхідності.

При дотриманні цих рекомендацій ви зможете максимально скористатися перевагами пептидів та досягти бажаних результатів у догляді за шкірою.

Якщо вас зацікавила пептидна косметика, ви можете знайти підходящі препарати в нашому онлайн-магазині ALOE VERA або звернутися до нас у Instagram на сторінку aloevera_showroom, де наші консультанти з краси врахують індивідуальні фактори і рекомендують найкращі продукти. Нижче ми підготували підбірку косметики з пептидами, ефективність якої ми гарантуємо на 100%.

  • Омолоджуюча мульти-пептидна 22% сироватка для обличчя Theramid Derma-Peptides Treatment 30 мл від іспанської лабораторії Niche Beauty Lab
  • Нічний крем для обличчя проти старіння з ретиналем 0,03% Transparent Lab Retinal Age Reverse Cream 50 мл
  • Зволожувальний крем з біфідобактеріями Manyo Bifida Biome Aqua Barrier Cream 80 мл від виробника з Південної Кореї з уже всесвітньо відомої лінійки Bifida Biome
  • Крем для шкіри навколо очей з пептидним комплексом Medi-Peel Peptide Tox Bor Eye Cream 40 мл
  • Омолоджувальна сироватка проти пігментації та зморшок з пептидами J’sDerma Returnage RG Ampoule 15 мл