З акне, я вперше зіткнулася ще в підлітковому віці. У 13 років у мене була комедональна форма акне. Той період я пережила досить спокійно. Чорні точки я не видавлювала, за що велике спасибі моїй мамі, яка забороняла мені торкатися обличчя руками. Пережити цей період мені допоміг косметолог. Мені пощастило потрапити до справді компетентного лікаря, який не призначав мені контрацептиви чи зайві аналізи. Він сказав, що мені допоможе адапален.
Адапален — це активна речовина, яка входить до складу препаратів, що використовуються в косметології для лікування вугрового висипу. Вона спрямована на боротьбу з комедонами — первинними глибокими підшкірними висипаннями, які утворюються в результаті закупорки пор і сальних залоз.
Протягом року я використовувала гель «Perolite-A». Після позитивного результату припинила застосування препарату. До нього я повернулася вже у 20 років, під час чергового спалаху акне.
2022 рік. Мій емоційний стан почав давати збої. Постійні візити до психіатрів і психотерапевтів призвели до депресії. Мій моральний стан почав відбиватися на обличчі. Окрім комедонів, як у підлітковому віці, на шкірі з’явилися болючі червні, гнійні прищі та постакне. Не встигала я вилікувати одні прищі, як під час чергового менструального циклу з’являлися 3-5 нових запалень. Обличчя жахливо боліло. Часте прання наволочок, використання паперових рушників для обличчя, відмова від декоративної косметики, дотримання дієти, відмова від жирної їжі, солодощів, молочних продуктів, здоровий сон, активний спосіб життя і багато іншого особливо не приносили результату.
Інший косметолог поставив мені діагноз — середній ступінь акне. Він призначив мені препарат «Перолайт-А» на курс тривалістю 6 місяців.
Ступінь акне ви можете визначити самостійно:
– Легкий ступінь акне характеризується наявністю переважно закритих і відкритих комедонів, майже без ознак запалення. На шкірі обличчя їх може бути менше 10.
– При середньому ступені тяжкості на шкірі обличчя спостерігається від 10 до 40 елементів акне.
– Тяжкий ступінь акне означає понад 40 елементів на шкірі обличчя, а також вузловато-кістозні або конглобатні вугрі. При цьому розвиток хвороби від легкої до тяжкої стадії може відбутися всього за 2-4 місяці.
Перед початком використання перолайт А мені підібрали догляд, щоб шкіра почувала себе добре і лікування пройшло мʼяко. Мені заборонили паралельно з «Перолайт-А» використовувати кислоти, сказали відмовитися від скрабів і пілінгів та обовʼязково уникати прямих сонячних променів. Гель потрібно наносити тонким шаром на все обличчя перед сном на чисту суху шкіру, уникаючи потрапляння препарату в очі, на губи, слизові оболонки та куточки носа. Важливо зазначити — ТОНКИМ ШАРОМ. Горошинка препарату на все обличчя. І вводити поступово згідно схеми. Стан вашої шкіри не покращиться, якщо ви намажетеся гелем з голови до ніг. А навпаки, ви можете зробити гірше.. Не забувайте, що «Перолайт-А» — це лікарський препарат, який потрібно використовувати строго за інструкцією.
Свій догляд я підбирала з косметологом в ALOE VERA COSMETICS
1. Демакіяж
- Міцелярна вода для всіх типів шкіри Eco.prof.cosmetics by Dr.Vashchenko Micellar Water 250 мл
2. Вмивання
- Заспокійлива очищуюча пінка з морським полином Round Lab Mugwort Calming Cleanser 150 мл
3. Тонізація (зволоження і підтримка мікробіому шкіри)
- Зволожуючий тонер з екстрактом гриба Альбатрелус Needly pH balancing toner 145 мл
4. Себорегуляція (попередження утворення нових комедонів і висипань)
- Заспокійлива сироватка для обличчя з ніацинамідом та цинком J’sDerma Acnetrix Control AC Serum 30 мл
5. Відновлення
- Зволожувальний крем з біфідобактеріями Manyo Bifida Biome Aqua Barrier Cream 80 мл
6. Сонцезахист SPF
- Зволожуючий сонцезахисний лосьйон SKIN&LAB Hybarrier Fresh Sun Lotion SPF50+ PA++++ 50 мл
Зі старого догляду ми з косметологом виключили тоніки, сироватки та маски, оскільки вони містили кислоти, які не можна використовувати разом з адапаленом. Але я продовжувала користуватися декоративною косметикою, адже найважливіше — це забезпечити максимально делікатне та ефективне очищення. Мені порекомендували засоби, які можна використовувати на лікуванні. Окрім очищення обличчя, я також ретельно стежила за чистотою пензлів для макіяжу та спонжів. Для очищення пензлів мені чудово підходять - Серветки для очищення пензлів для макіяжу Colorescience Brush Cleaning Wipes. До його придбання я думала, що мої пензлі постійно чисті й не є переносниками бактерій. Але коли я почала ним користуватися, зрозуміла, наскільки він ефективний.
Побічні ефекти від препарату не забарилися. Сухість, стягнутість, лущення — особливо постраждала зона навколо очей. Руки так і тягнулися до того, щоб як слід проскрабувати шкіру, але мене попереджали про це. Найважливіше — пережити цей період. Окрім зневодненої шкіри, у мене почалося загострення. Через два місяці після початку використання гелю з’явилося ще більше підшкірних прищів. Обличчя стало важко дивитися в дзеркало, і навіть спати на подушці, яка торкалася обличчя, було нестерпно. Залишалося тільки чекати.
Покращення я помітила через 4 місяці після початку курсу. Сухість і стягнутість зникли. Окрім того, що обличчя набуло рівного тону, першими зникли закриті комедони. Пори стали значно чистішими. Приємним бонусом для мене було те, що «Perolite-A» так само ефективно бореться з плямами від прищів, як і мої улюблені кислоти. Проте, незважаючи на покращення, нові запалення все ще продовжували з'являтися на обличчі.
Мій шестимісячний курс завершився таким станом шкіри обличчя: не ідеально, але значно краще, ніж було раніше. Запалення з'являлися тільки на початку менструації і зникали через 3-6 днів. Зважаючи на такий результат, косметолог продовжив курс «Perolite-A» ще на півроку.
Грудень 2023 року. Рік використання гелю «Перолайт-А» дав чудовий результат. Але є один нюанс. Мені все ще призначено актив для застосування. Щоб досягти стабільної ремісії, я продовжую використовувати гель раз на тиждень, щоб підтримувати шкіру в такому стані. Сумно усвідомлювати, що догляд за проблемною шкірою — це не пів року і навіть не рік, а все життя.
Засоби мені підбирали індивідуально, вам вони можуть і не підійти, тому рекомендую звернутись за консультацією до мого косметолога